A Győr nyerheti a női kézilabdabajnokság alapszakaszát

Március 26-án a győri lányok hazai pályán magabiztosan simán legyőzték a nagy rivális Ferencvárost, ezzel óriási lépést tettek afelé, hogy megnyerjék az alapszakaszt. Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 33-22 (17-10)

A Győrnek eddig egy veresége volt, tavaly ősszel éppen a Ferencváros otthonában kapott ki, míg az FTC a győri vereségen kívül már veszített pontot. Még tavaly szeptemberben Dunaújvárosban játszott döntetlent - ez dönthet most az alapszakasz-elsőségről.

\"\"

A ferencvárosi Nerea Pena, valamint a győri Kovacsics Anikó és Cornelia Groot a K&H női kézilabda liga Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria mérkőzésén Győrben 2016. március 26-án. MTI Fotó: Kovács Anikó

A bajnokság rövidesen a rájátszással folytatódik az alapszakasz első nyolc helyezettjével, ahol az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal és a negyedik az ötödikkel találkozik. Ezeket az oda-visszavágós meccseket követi az elődöntő és a döntő, melyek szintén két meccsen dőlnek el. A két magyar elitcsapat a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében is rövidesen találkozik egymással, a párharc győztese vehet részt a májusi budapesti Final Fourban. Emellett még a Magyar Kupa-elődöntőjében is lesz Győr-FTC.