A győri idősek és az egészség

"A WHO Egészséges Városok Győri Programiroda koordinálásával tavaly ősszel létrejött egy városi munkacsoport, amely elkészítette a Győrben élő idősek egészségképét.
A felmérés részeként az Arrabona Városi Nyugdíjas Egyesület önkéntesei kérdőívvel kerestek meg 321, 50 év feletti idős embert, az elemzést a napokban fejezte be Burkali Bernadett szociológus. Ennek alapján az előterjesztők javaslatot tesznek arra, hogy a város hozza létre - az idősek növekvő arányából adódó - hosszú távú fejlesztési tervét, és hogy hívja életre az Idősügyi Tanácsot, amely gondoskodna a generáció képviseletéről.

A vizsgálatba a város mindegyik városrészéből kerültek be lakosok. A megkérdezettek 45 százaléka nő, 55 százaléka férfi. Közel 20 százalékuk 60 év alatti, 35 százalékuk 60-70 év közötti, 22 százalékuk 70-80 év közötti és 23 százalékuk nyolcvan évnél idősebb.

A megkérdezettek 45 százaléka családi, 25 százaléka társasházban, 26 százalék panel-, 5 százaléka egyéb lakásban él. A nyugdíjasok közel fele - 48 százalék - hatvanezer forint alatti egy főre eső jövedelemből gazdálkodik. Minden negyedik megkérdezett egyedül él, 40 százalék él kettesben valakivel. A megkérdezettek 1,6 százaléka él olyan házban, mely nincs közüzemi vízhálózatba bekapcsolva. A lakás minőségével elégedetlenek legnagyobb arányban az Újvárosban, illetve Szigetben élők közül kerülnek ki. Zajártalomra legnagyobb arányban Kismegyeren, Szabadhegyen és a Belvárosban élők panaszkodtak.
Az emberek túlnyomó többsége (86 százalék) szereti a környéket, ahol él, többségük kielégítőnek tartja a közbiztonságot is. Televíziót átlagosan napi 3 órát néznek, olvasással naponta valamivel több mint 1,5 órát töltenek, elsősorban folyóiratokat, újságokat, szépirodalmat és útleírásokat olvas ez a korosztály."

(Forrás: www.kisalfold.hu)

Szólj hozzá Te is!!!