Online bankok: melyiket válasszuk?

"A pénzintézetek ma már igen széleskörű online szolgáltatásokat kínálnak, s az ügyfelek közel egynegyede él ezzel a lehetőséggel.
A pénzintézetek ma már igen széleskörű online szolgáltatásokat kínálnak, s az ügyfelek közel egynegyede él az elektronikus csatornák nyújtotta kényelemmel, illetve kihasználja az alacsonyabb költségeket. Nem véletlen tehát, hogy az utóbbi két évben csaknem megháromszorozódott a modemes vagy internet alapú bankolást választó cégek száma. Hogy miért, s melyik bankot érdemes választani, kiderül az alábbi cikkből.

A betétlekötéshez és felmondáshoz vagy a devizaárfolyamok folyamatos nyomonkövetéséhez sem kell már felállni a számítógép mellől, az pedig, hogy a számlán történt tranzakcióról sms-ben értesítik a tulajdonost, szinte már természetes.

A bankok ugyanakkor nem pihennek: legújabb fejlesztéseikkel már a hitelkártya-tranzakciók, az egyszerűsített hiteltörlesztés vagy a csoportos beszedési megbízások és a mobiltelefon egyenlegének feltöltése sem lesz (elérhetetlen) távolságban.

Mindent behálóznak

A CIB Internet Bank több ízben elnyerte az "Év internetes bankja" címet, az elektronikus szolgáltatásokat több mint 16 ezer vállalati ügyfele veszi igénybe. A tranzakciók lebonyolításában a vállalkozók által kedvelt csatorna a CIB24-szolgáltatás is, illetve öt szolgáltatáscsomag közül választhatnak a mobiltelefonon keresztül történő internetes bankolás lebonyolításához.

Az interneten keresztül történő banki ügyintézés rohamos terjedését tapasztalja a K and H is, amely így ezt már nem tartja értéknövelt szolgáltatásnak. A mobilinfót a számlacsomagokhoz és a vállalkozói hitelkártya mellé ingyen biztosítják, a hitelkártya használói pedig az e-bankhoz is díjmentesen férhetnek hozzá.

A Commerzbank sem marad le ezen a téren: az internet és electronic banking programok segítségével a számlaadatokhoz és a részletes pénzforgalmi információkhoz biztosít azonnali hozzáférést. A program lehetővé teszi a részletes áttekintést, valamint a rendelkezésre álló adatok értéknap szerinti vizsgálatát is.

A számlainformáción kívül az ügyfél a napközbeni mozgásokról is megkapja az információkat és automatikusan birtokába juthat a legfrissebb treasury információknak is. A közepes forgalmú, magasabb színvonalú szolgáltatást igénylő cégeknek szánt Etalon számlacsomaghoz az elektronikus bankolás program telepítése és az ehhez kapcsolódó képzés 20.000 forintba kerül, a terminál havidíja pedig 4.500 forint, míg az internetes ügyintézés biztosításáért egyszeri regisztrációs díjként 5.000 forintot kell fizetni,a szolgáltatásnak azonban nincs havi díja."

(Forrás:www.kisalfold.hu)